Kontakt

SFV har inget allmänt telefonnummer, använd personalens direktnummer.

Centralkansliet

Annegatan 12, 4 vån.
00120 Helsingfors
sfv@sfv.fi

Öppet vardagar kl. 9–15
(personalmöte måndagar kl. 9–10)

Fakturering

Våra faktureringsadresser

Laskutusosoitteemme

Adressändring

Webbformulär

SFV i Österbotten

Handelsesplanaden 23 B
65100 Vasa
Tfn 050 3421 890

SFV i Åboland

Tavastgatan 30 D 33–34
20700 Åbo
Tfn 040 5026 026

SFV-huset G18

Georgsgatan 18
00120 Helsingfors
Vaktmästare:
050 366 64 36

 

Press, LOGO

Administration och förvaltning

Johan Aura
kanslichef
040 355 9935
johan.aura@sfv.fi
Camilla Nordblad
kanslichefens assistent
045 121 0864
camilla.nordblad@sfv.fi
Ted Österman
ekonomichef
0400 197 692
ted.osterman@sfv.fi
Stefan Johansson
fastighetsdirektör
044 739 7340
stefan.johansson@sfv.fi

Bidrag

Niklas Wahlström
sektorsansvarig,
utbildning
050 548 2100
niklas.wahlstrom@sfv.fi
Viveka Åberg
sektorsansvarig,
kultur och bibliotek
040 533 1710
viveka.aberg@sfv.fi
Anna-Karin Öhman
sektorsansvarig, fri bildning
och rektor, SFV:s studiecentral
050 342 1890
anna-karin.ohman@sfv.fi
Tove Eklund-Hartman
pedagogisk planerare
SFV:s studiecentral
050 306 2005
tove.eklund-hartman@sfv.fi
Amy Jägerskiöld (ledig)
pedagogisk planerare
SFV:s studiecentral
050 395 5900
amy.jagerskiold@sfv.fi
Malin Ström
sakkunnig
Föreningsresursen och samarbetskurser
malin.strom@sfv.fi
Kenneth Rönnkrans
kursadministratör (IT-stöd),
SFV:s studiecentral
0500 878 110
kenneth.ronnkrans@sfv.fi

Mediakontakter och publikationer

Rabbe Sandelin
publikationsansvarig
0400 453 953
rabbe.sandelin@sfv.fi
Christine Skogman
informationsansvarig
040 513 6418
christine.skogman@sfv.fi
Saara Fernström
digital innehållsproducent
040 584 0122
saara.fernstrom@sfv.fi

SFV-huset G18

Tom Sundberg
vaktmästare
050 366 6436
tom.sundberg@sfv.fi

Projektanställda

Annette Jansson
koordinator, Lärorikt och skolnätverket Haru
050 514 8844
annette.jansson@sfv.fi
Jonas Ahlskog
sakkunnig, fri bildning
050 514 7297
jonas.ahlskog@sfv.fi
Marina Lindholm
koordinator, nätverket Bravo!
050 589 2264
marina.lindholm@sfv.fi